Dobra hodowla krzewów owocowych.

Jagoda kamczacka w naszym kraju jest bardzo mało popularna. Jednak powinno się o niej co nieco wiedzieć, bowiem jej owoce są bardzo zdrowe, a już sam krzak jest nieskomplikowany w uprawie a także bardzo trwały na nie najlepsze warunki atmosferyczne.
Krzaczek wskazywana jest zarówno suchodrzewem jadalnym, posiada dwie odmiany – suchodrzew siny również suchodrzew kamczacki.
Pierwsza wariacja posiada produkty kwaśno – słodkie, jakie po dojrzeniu spadają.
Plony drugiej kategorii są słodkie dodatkowo po dojrzeniu pozostają na krzaczku. Plony jagody kamczackiej posiadają kolor fioletowy, są podłużne, o wielorakim układzie, nadzwyczaj pełne.

Sadzonki jagody kamczackiej nie są wymagające w hodowli. Są niezrażone również na wysychanie oraz na napięty mróz, Wobec tego przydają się do uprawy w polskich warunkach klimatycznych. Roślinę sadzimy wiosną czy też w czasie jesieni, byleby w punkcie ciepłym. Plony jagody kamczackiej są obfitym źródłem antyoksydantów, witamin i mikroelementów. Włączają w tym także: witaminy A oraz C, miedź, jod.

Borówka amerykańska jest natomiast słynnym artykułem używanym w diecie kobiet i mężczyzn. Przez wiele osób wskazywana jest „błękitnym skarbem”.

sadzonki jagody kamczackiej

Doceniana bywa głównie z uwagi na wysoką ilość witaminy C. Niemniej jednak jednakowoż w danym składzie opiewa dodatkowo fitoestrogeny, kwas foliowy i egalowy, które to słyną ze swych specyfik antynowotworowych. Do tego uważa się, że poprawiają ciśnienie tętnicze krwi plus uniemożliwiają chorobom dróg moczowych. Borówka amerykańska ma parę mutacji – odmiany młode, średnie i późne.
Sadzonki borowki amerykanskiej siejemy jesienią czy też wiosną, w jasnym terenie. Należy pomnieć, iż borówka amerykańska lubuję kwaśną ziemię, o pH 3,5 – 5. Ażeby umożliwić sadzonkom dobrany odczyn należy do obsiania użyć gleby z zawiesiną torfu, piasku i kory drzew iglastych. Glebę wokół krzewów obstaje ściółkować.

Źródło: borowka.info

You may also like...