Fakty na temat butów vintage.

Fraza vintage w dziedzinie modowej znaczy ubiór pochodzący z dawnych lat czy też na takowy stylizowany. Inna możliwość to styl odziewania się, łączenia składników z przeróżnych okresów. Zazwyczaj kreacja mająca więcej niż 20 lat może być już traktowany jako vintage.
W tym stylu ubierają się ludzie z branży filmowej oraz modelki – Julia Roberts, Renée Zellweger , lub też Kate Moss.

O ile wybieramy ciuchy oryginalne, pochodzące z poprzedniego okresu, powinny to być ciuchy dobrej jakości. Jedynie wytrzymałe, szlachetne półprodukty nie daja sie upływowi czasu i utrzymują jak najlepszy wizerunek. Alternatywnym wyjściem bywa jednak kompletowanie części przyodziewku projektowanych jako starsze.

buty vintage

Jeśli przejrzeć style konkretnych dziesięcioleci poprzedniego stulecia, da się pokazać cechy, jakimi charakteryzują się buty vintage:
– czas 1940-1949 to buty na słupku bądź korku, z okrągłymi czubkami, ikoną stylu była wówczas Rita Hayworth,
– okres \’50 to epoka takich gwiazd filmowych, jak Grace Kelly , lub też Marlin Monroe. Nic dziwnego, iż wszelkie kobiety pragnęły błyszczeć, podobnie do nich. Nieodzwonącząstką ubioru były buty na obcasie,

– lata \’60 to wycofywanie się od butów na dużym obcasie. Buty na obcasie zostały zastąpione przez buty na niskim bądź poprzez całkiem bez obcasu obuwie. Kultowe bywały także kozaczki do kolan. Tu przodowały Jacqueline Kennedy, Audrey Hepburn oraz Twiggy.
– czas 1970-1979 charakteryzują wracanie do obuwia na obcasie. Nie bywały to zaś szpilki, aczkolwiek solidne, grube słupki bądź koturny. Postaciami z tych lat były aktorka Farah Fawcett i modelka Bianca Jagger.

Buty vintage

– lata 1980-1989 to już prawdziwa mieszanka: buty na obcasie, mokasyny, plastikowe sandały…
Jak widać, opcji bywa sporo. Stawiając na buty vintage, specyficzne dla konkretnego czasu jeśli chodzi o modę, wskazane jest zadbać jeszcze o pozostałe szykowne dodatki. Najlepszym dopełnieniem będą stosowne czapki lub kapelusze, binokle, torebki czy szaliki.
Jeden lub dwa dodatki pomogą zbudować własny styl.

Źródło: klunken.pl

You may also like...