Jak ustrzec się przed podglądaniem przez sąsiadów?


Każdy kto kiedykolwiek aranżował swój dom z pewnością spotkał się z kwestią wyborów dotyczących okien. A dokładniej tego, co się na tych oknach, albo w ich ścisłych okolicach znajdzie.

Szczęściarze, właściciele domów i mieszkań, z których rozciąga się krajobraz na brzeg morza, górskie szczyty, albo inny cud przyrody, mogą stanowić tutaj wyjątek. Cała resztka społeczeństwa na nieszczęście, więcej przyczyn ma, aby okna czasem zasłaniać, aniżeli zostawić niczym nieosłoniętą płytę szkła. Wytwarza się w takim przypadku dylemat: standardowo – firany oraz zasłony? A być może tylko cienka jak mgiełka firana? Żaluzje? Czy także może rolety?

Okna zasadniczo zasłaniamy z trzech przyczyn. Po pierwsze: nie jesteśmy właścicielami szczególnie pięknego widoku zamkniętego w okienne ramy, za szybą obserwujemy monotonię osiedla bądź głośną ulicę i czasem posiadamy ochotę się od tego odciąć. Po drugie: mało tego, że nie posiadamy zbytnio fenomenalnych krajobrazów z okien, to sami, szczególnie wieczorową porą, możemy niechcący stać się obiektem obserwacji sąsiadów ze stojącego niedaleko bloku. I przyczyna trzecia: słońce. To akurat dotyczy nawet farciarzy z wybrzeża, bądź podgórskiej miejscowości.

Bez względu na to, na jaką ze stron świata skierowane są nasze okna, w którymś momencie w trakcie dnia zagląda do nich słońce i jest to dla nas dokuczliwe.

Sama firana może być finezyjną ozdobą oraz detalem stylizacji pokoju, lecz nie zda egzaminu jako bariera przed światłem lub cudzym wzrokiem. Zasłony odchodzą już trochę do lamusa, o ile użytkuje się ich, to raczej również jedynie jako ozdoby. Te trudne i nieprzepuszczające światła, zbierające kurz, obsypujący się z nich przy wszelkim poruszeniu, odeszły już z łask w większej ilości domów. Również żaluzje, bardzo modne w latach 90-tych, straciły na popularności. Wiele wygodniejsze od nich bowiem, jak też bardziej estetyczne, są rolety.

Rolety wydają się być znakomitym rozwiązaniem. Sprawnie blokują dostęp światła do pokoi. Odgradzają je także od oglądania sąsiadów. Dostępne są w wielu odcieniach, co sprawia, iż można wybrać odpowiednie do każdego wnętrza. A ich zastosowanie nie wyklucza pod żadnym pozorem jednoczesnego powieszenia firan.

Źródło: marfil.com.pl

You may also like...