Jakie zabawy bywają w Pieninach?

Pieniny są pasmem górskim w łańcuchu Karpat. Pełne kamiennych wierzchołków góry położone bywają w południowej Polsce a także północnej Słowacji. Istotną rzeką Pienin jest Dunajec, położony na granicy krajów. To właśnie on staje się podziwiany z najpopularniejszych wierzchołków tego rodzaju jak Trzy Korony czy też Sokolica. W czasie letnim da się zarejestrować pływające po nim tratwy i pontony całe olśnionych turystów, podziwiających Pieniny z niskiej perspektywy.
Obfite w atrakcje Pieniny zachęcają podróżników z całej Polski. Pod względem ilości podróżników zajmują drugie miejsce w kraju, zaraz po Tatrach. Proponują przyjezdnym odpowiednio zorganizowaną bazę noclegową a także infrastrukturę turystyczną. Posiadają wiele akuratnie naznaczonych pieszych szlaków krajoznawczych a także trzy schroniska turystyczne. Przyciągające bywają ruiny zamku w Czorsztynie oraz gotycko-renesansowy zamek w Niedzicy. Po zbiorniku Czorsztyńskim krążą statki pasażerskie poświęcone dla turystów, którymi da się popłynąć w rejs krajoznawczy, jak i przetransportować się z jednego zamku do drugiego. Jednak znacznie najogromniejszą atrakcją bywają spływy tratwami i rafting Dunajec.

rafting Dunajec

Rzeczka przepływając przez Pieniny produkuje malowniczy przełom, który tarmosi się niczym wąż pośród wapnistych ścian. Najlepszym sposobem na monitorowanie tego zjawiska staje się dostrzec to z jej poziomu. W takim razie jeśli pragniecie tylko zachwycać się, da się popłynąć tratwą kierowaną przez flisów opowiadających interesujące historie. Jednak dla pragnących wyczuć przynajmniej niewiele adrenaliny przyrządzany jest ponton, wiosło do rąś i doświadczenie zachwycającej przygody jaką jest rafting Dunajec. Jest to kapitalna propozycja dla rodzin, przyjaciół, par, ludzi w wszelkim wieku. Spływy planowane są w przeróżnej wielkości pontonach oraz na różnej długości a także stanie trudności trasach, z tego względu każdy odnajdzie coś dla siebie. Głównym miejscem startu są Sromowce Niżne a metą Szczawnica. W zależności od aury bądź poziomu wody trwa on blisko 2-3 godziny. Występujące fale podczas raftingu dostarczają znaczna ilość doznań a lekkie odcinki dopuszczają podziwiać sensacyjne krajobrazy.


Źródło: Bagma Extreme

You may also like...