Koniec epoki bezbarwnych szkoleń

kaski, przepisy bhp

W obecnych czasach każde szkolenie kojarzy się z monotonnym i bezbarwnym dialogiem wykładowcy, który słów takich jak luz i dowcip nie zna. Zatrudnienie w nowej firmie kojarzy mi się z bieganiem, załatwianiem kolejnych dokumentów, w zasadzie bezpłatnym okresem próbnym, badaniami lekarskimi, szkoleniami bhp i stanowiskowymi. Przy sposobności zmiany miejsca zatrudnienia, gdy zostałem zawiadomiony, że moje badania i szkolenia są nieważne nawet jeśli były zrobione jeszcze niedawno, zrezygnowany poszedłem na szkolenia bhp i haccp z podejściem, że kolejne 2-3 godziny spędzę ucinając sobie drzemkę.
Po wstąpieniu na salę konferencyjną powitał nas energiczny radosny chłopak Mariusz. Nie wyglądał jak wszyscy bhp\’owcy z jakimi miałem do czynienia (najczęściejstarsza osoba z wąsem z kodeksem pracy w łapie). Barto (sam kazał tak do siebie mówić) opowiedział nam o prawach jakie ma zatrudniony, co nam się należy i za co możemy domagać się odszkodowania. Efektywnie przeszedł do tematu ryzyk i zagrożeń, jakie czyhają na nas w zakładzie, a potem zaprezentował jak zdołamy się ustrzec przed wypadkami i dał nam arkusze z instrukcjami dotyczącymi haccp. Na koniec przedstawił zdanie, które niesłychanie miło brzmiało z jego ust: mam nadzieję że nie zastaniemy się tutaj w najbliższym czasie. I to tyle, Finał. Niecałe pół godziny trwało spotkanie, spojrzałem na miny uczestników i jak się okazało nie tylko ja byłem mocno zaszokowany, że główne instruowanie bhp może być takie krótkie. Teraz pozostaje tylko dobrze przyuczyć się pracy na stanowisku z nadzieją, że z Bartkiem zobaczę się dopiero na okresowych szkoleniach.
Oczywiście wiem, że każdy w nowej pracy musi przez to przebrnąć, ale nie oszukujmy się… Jest to bardzo ważne. Bezpieczeństwa i higieny pracy powinno się przestrzegać nie ze względu na kodeks, ale przede wszystkim jak sama nazwa wskazuje, żebyśmyu uniknęli jakichkolwiek wypadków. Jest to jedna z najważniejszych spraw w pracy, bo przecież nie chcielibyśmy zakończyć kariery przez głupi wypadek.
http://www.behapowcy.eu

You may also like...