Mieszkanie dla młodych – Projekt który zezwala wielu osobom ludziom na zakup nieruchomościPrzedstawiony w roku 2014 program „Mieszkanie dla Młodych” okazał się nietrafiony. Zawiłe procedury a także limity oderwane od rzeczywistości sprawiły, że niewielu młodych ludzi skorzystało z dofinansowania. Ocenia się, iż wyłącznie 60% przeznaczonych środków na dotacje zostało spożytkowane. Inwestorzy wołali o zmiany, żeby dopasować cenę metra kwadratowego budowanego lokalu do realiów rynkowych.
Rok temu przedstawiono korekty do projektu „Mieszkanie dla Młodych”. Dzięki zastosowanym poprawkom uprawnionych do skorzystania z programu będzie więcej Usunięto limity wiekowe, podniesiono liczbę dopłat dla rodzin wielodzietnych, osób które wychowują dzieci samotnie, podwyższono sumę dopłat. Dzięki zmianom liczba osób które mogą skorzystać z projektu zwiększyła się.
Projekt jednak ma obwarowania, które wykluczają wszelakie spekulacje.
Dopłatę należy oddać o ile w przeciągu 5 lat od czasu jej przyznania zostanie:

-nabyta inna posiadłość,

-sprzedana nieruchomość z dofinansowaniem,

-zrealizowane zmienienie na lokal użytkowy.

-nastąpi wręczenie posiadłości do użytkowania innej osobie bezpłatnie lub za opłatę

Istotą realizacji projektu są wznoszone przez deweloperów niedrogie nieruchomości. Nie w każdej lokalizacji wolno zbudować mieszkanie , które realizuje warunki programu „Mieszkanie dla Młodych”.
Zakres dotyczący ceny za jeden metr postawionego mieszkania powodują, że budowanie w narzuconej cenie wykonalne jest na granicach sporych miast. Bardzo duży problem z nieruchomościami w ustalonej cenie jest w Warszawie i Krakowie. Spowodowane jest to ceną gruntu. Limity określa się dla każdego województwa pojedynczo.
Po wprowadzonych poprawkach w projekcie, nieruchomość będzie wolno również kupić na rynku wtórnym. Aczkolwiek kupno mieszkania nowego jest korzystniejsze. Limity za 1 metr kwadratowy na rynku pierwotnym są wyższe. W Warszawie koszt za jeden metr kwadratowy na rynku pierwotnym to kwota 6.603 zł, na rynku wtórnym – 5.603 zł.
Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z programu uwzględniają wymagania programu.

źródło: http://www.abminvestments.pl/

You may also like...