Najlepsze w terenie są wyciągarki mechaniczne

Wszelki czterokołowiec górski powinien być wyposażony w wyciągarkę. Szczególnie gdy wielbimy ustronny off-road, zapuszczamy się w odległe miejsca na boku od cywilizacji, wyciągarka jest w stanie uchronić nam skórę. Kiedy auto utknie w bagnie w środku lasu, wystarczy podpiąć linkę do silnego drzewa i skutkiem tego wywabić się z biedy.

Wyciągarki

Najpopularniejsze w off-roadzie są wyciągarki. Pobierają one energię konieczną do działania wprost z instalacji elektrycznej samochodu. Na skutek tego zdołają być osiedlane tak jak z frontu, jak i z tyłu samochodu. Niedużo mniej lubiane są wyciągarki maszynowe, poruszane wręcz z wału napędowego silnika, poprzez specjalny zbiór kół pasowych i dźwigni. Ich stosowanie jest jednakże marginalne, dlatego że niosą one ze sobą mnóstwo przeciwności w wykorzystywaniu, jakże także zdołają być montowane raptem z przodu auta, w sąsiedztwie silnika.

Wyciągarki

Jak wcześniej wtrącono, wyciągarka pobiera energię wprost z instalacji elektrycznej terenówki. Przed jej zamontowaniem należałoby wówczas stwierdzić, czy prądnica prądu zmiennego naszego auta jest w stanie dostarczyć dostatecznie sporo prądu do pracy wyciągarki. Jeśli nasz wehikuł nie nadaje się do tego aby wyprodukować dość mnóstwo energii do działania nawet najgorszych modeli, powinniśmy wcześniej zamontować mocniejszą prądnice prądu zmiennego. Kolejna sprawa to masa własnego auta. Jeśli wyłonimy zbyt słaby wariant, nie starczy mu siły tak aby „wyrwać” ciężki wóz z błota. Ostatnia rzecz to zlokalizowanie. W większości wypadków wyciągarki instaluje się z frontu samochodu, tymczasem niektórzy montują również drugą – z tyłu. Mając zainstalowane dwa wyposażenia zdołamy być niemal bezpieczni, iż ugrzęźnięcie na amen nam nie grozi, jeśli owszem mamy do czego podpiąć linkę (nie jesteśmy też w szczerym trzęsawisku). Tego typu opcja rekomendowana jest dla postaci, jakie systematycznie wypuszczają się samotnie w szczególnie ciężki obręb.

You may also like...