Najpowszechniejsze rodzaje wiertarek.

Wiertarka jest narzędziem używanym do wszystkich czynności remontowych bądź związanych z budową. Jest to narzędzie przeznaczone do wiercenia i generowania obłych przepustów w różnego rodzaju materiałach, przy pomocy wiertła. Do każdego gatunku materiału powinno używać odmiennego gatunku wiertarki.

Wiertarki da się podzielić na amatorskie oraz profesjonalne. Te pierwsze dedykowane są najczęściej do łatwych prac domowych, dla osób jakie nie używają tego rodzaju sprzętu w sposób profesjonalny.

wiercenie

Wiertarki dla zawodowców zezwalają z kolei na nieprzerwaną robotę, przy obciążeniu. Przeważnie wytwarzane są ze stopu Mg, natomiast ich działanie najczęściej jest większe 1000 W. Wiertarki można rozdzielić szczegółowo na kilka wariantów. Prymarnym z takich jest wiertarka ręczna. Stanowi to bardzo proste w użyciu urządzenie, jakie nie potrzebuje jakiegoś trudu. Dedykowana jest na ogół do robienia dziur w drewnie. Następny typ to wiertarka udarowa. Umożliwia ona robienie otworów w cemencie lekkim oraz innych materiałach do murowania ścian. Dzięki udarowi, a tym samym zespoleniu pędu obrotowego z posuwistym, mają szansę też drążyć w wyrobach ceramicznych. Wiertarki bez udaru, przeznaczone są do roboty z delikatnymi surowcami, jak choćby drewno. Wyjątkowo zaawansowane, używane przede wszystkim przez zawodowców są wiertarki kątowe HbsSystem.
Podstawowym ich zamiarem jest robienie odwiertów w betonie a także robienie dziuek w betonie lub metalu. Odmiennie do klasycznych urządzeń, wiertło umieszczone jest w tym przypadku w kącie prostym. Narzędziem poświęconym wyłącznie do tworzenia dziur w betonie jest znana wszystkim młotowiertarka. Stanowi ona urządzenie o niezwykle sporej mocy, wyekwipowane w udar pneumatyczny. Pozwala na wykorzystanie niewielkiej siły i wiercenie w niezwykle trwałych materiałach. Następnym gatunkiem jest urządzenie wiercące do tworzywa szklanego, której diamentowe wiertełko zezwala na precyzyjne wytwarzanie dziur w szklanych powierzchniach. Wiertarka magnetyczna z kolei, przeznaczona jest do wiercenia w stali lub metalu.

You may also like...