Niedużo danych o pielęgniarkach

W ostatnim czasie jak nie ulega wątpliwości o robocie pielęgniarek niezwykle wiele się mówi. Następuje to z faktu niezwykle małych zarobków nieadekwatnych do ich zadań. Coraz to większa ilość pań wyrusza za granicę, albowiem warunki pracy bywają o mnóstwo wyższe a płaca zadowalająca. Praca dla pielęgniarek w Niemczech to niełatwy temat. Teraz w polskich szpitalach brakuje personelu, a pielęgniarki, które zostały w państwie pracują nawet na dwóch etatach. Przeszukując Internet, odnajdziemy dużo ogłoszeń oferujących robotę personelowi lekarskiemu. Głównie pielęgniarki dostają dwa i pół tysiąca złotych brutto. Dla porównania pielęgniarki w Niemczech dostają około dziewięciu tysięcy na rękę. Rozbieżność jest kolosalna, przez co w naszym kraju będzie brakować ich troskliwości. Odkąd Polska weszła do Unii Europejskiej, pielęgniarki bywają zaciekawione wyjazdami do innych krajów. Ogromnie wiele osób kończących uczelnie pielęgniarskie, natychmiast ubiega się o wydanie poświadczenia o potwierdzaniu umiejętności do wykonywania zawodu w państwach Unii Europejskiej.

Praca dla pielęgniarek w Niemczech

Krajem do którego często wyjeżdżają polskie pielęgniarki bywają Niemcy. Otrzymują tam mniej więcej dwóch tysięcy euro. Przeważnie oferowane są również darmowe szkolenia języka. Polskie pielęgniarki pracują nie tylko w szpitalach lecz i w domach opieki publicznej. Także prywatne osoby angażują personel lekarski do opieki m.in. nad starszymi rodzicami bądź dziadkami. W Niemczech pielęgniarki posiadają zagwarantowane godne warunki lokalowe i socjalne. Pielęgniarki wyjeżdżające za granicę muszą znać język, posiadać dyplom licencjata lub magistra pielęgniarstwa, potwierdzenie o niekaralności, poświadczenia pracy. Nasze polskie społeczeństwo będzie miało coraz to gorszą opiekę szpitalną, ponieważ będzie jej szczerze brakowało. Jesteśmy współcześnie
starzejącym się, z niejakiej strony nasz okres życia jest wydłużony, poprzez rozwiniętą medycynę, jednakże coraz większa ilość chorób typu nowotwory, powstrzymuje funkcjonowanie. Konieczna bywa zawodowa pomoc medyczna. To nasz rząd musi zachęcić pielęgniarki do pozostania w kraju, poprzez zacne wynagrodzenie.


Źródło: senior-care.pl

You may also like...