Przyjęcie dla dziecka


Za niezadługo nasza pociecha ma urodziny. Chciałabym wyprawić przyjęcie, na które będzie można zaprosić kompanów dziecka. Wiem, iż na rynku znajduje się multum jednostek, restauracji oraz innych położeń, jakie organizują tego rodzaju imprezy dla pociech.
Po większym przemyśleniu doszłam jednakże do wniosku, że biorąc pod uwagę koszt takiej zabawy, okres jej trwania, a także inność, a co za tym idzie, nasycenie naszych latorośli, lepiej będzie samemu urządzić takie przyjęcie.
Ogół zaplanowaliśmy zaaranżować w naszym mieszkaniu. Mamy dość spory ogród, gdzie wszystko mogłoby się odbywać. Zdecydowaliśmy przyrządzić samodzielnie zaproszenia. Wdzialiśmy je w nietypowe, jak na tę sprawę słowa oraz zaprosiliśmy w nich, ażeby zaproszeni przyszli w komfortowych strojach, nie zamartwiali się ponad miarę kupnem prezentów oraz dostarczyli ze sobą dużo wybornego humoru.
Przyjęcie zapoczątkowało się od obiadu. W dalszym ciągu były jeszcze zakąski. Zadbaliśmy nie jeno o to, żeby jedzenie było kolorowe i ośmielało do wcinania, jednak także żeby było zdrowe. W kazusie takich spotkań wskazane jest porozmawiać z rodzicami poproszonych dzieci, iżby dowiedzieć się czy któreś z nich nie jest na jakiejś specyficznej diecie. Stale powinno się to uszanować oraz nie dopuścić ażeby jakiekolwiek dziecko czuło się gorsze lub nie mogło spróbować czegoś ze stołu.
Po obiedzie urządziliśmy krótką grę na siedząco, tuż przy stołach, aby maluchom nieco się poukładało w brzuszkach. Następnie ruszyliśmy ich z położenia. W Necie oraz w paru poradnikach z biblioteki wyszperaliśmy sporo intrygujących rozrywek i gier dla maluchów w różnym przedziale wiekowym. Poniektóre potrzebowały sprytu, inne szybkości, jeszcze inne zaradności. Wśród nich wyselekcjonowaliśmy też dwie, które postulowały nieco tańca oraz gimnastyki.
Mój małżonek jest pierwszorzędnym organizatorem dziecięcego czasu, toteż poprowadził prawie wszystkie gry, wzbudzając przy tym salwy rechotu najmłodszych. Mnie tymczasem udało się rozbawić maluchy kilkoma pomysłowymi zadaniami z użyciem kredek i kolorowych materiałów.
Już wiemy na pewno, iż takie przyjęcie będziemy planować co rok. Rodzice, nie bójcie się takich wyzwań. To może być znakomita zabawa też dla nas.
Źródło: endorfins.pl