Restrukturyzacja kształcenia

W mediach raz za razem nagminniej słychać teoretyzowania znawców i polityków na kwestię potrzeby modernizacji naszej edukacji. Mimo że polska młodzież porządnie uchodzi na tle swoich równolatków z zagranicy, jest równolegle niezmiernie mizernie przygotowywana do podjęcia studiów wyższych i zapoczątkowania kariery zawodowej.

Unowocześnianie

Prawie że wszelkie szkoły w Rzeczypospolitej rozporządzają współczesnym zapleczem informatycznym. Zdawać by się zdołało, że nasze szkolnictwo jest wówczas wystarczająco nowoczesne. Nic pomimo tego po informatyzacji gmachów szkolnych, jeżeli programy kształcenia większości z przedmiotów w dalszym ciągu zostają nadzwyczajnie anachroniczne. To naturalnie one winny pozostać unowocześnione i dostosowane do potrzeb rynku pracy. We współczesnej szkole oświata albowiem wciąż opiera się na zbieraniu informacji encyklopedycznej. Rynek pracy natomiast pragnie zwłaszcza pracowników umiejących wyszukiwać i oceniać nabyte dane. Dzisiejsze świadectwa szkolne nie ujawniają zdolności szczegółowego i całościowego mniemania, a poniekąd umiejętność zapamiętywania zdobytej informacji.

krzesła szkolne

Krzesła szkolne

Razem z modernizowaniem planu edukowania potrzebna jest restrukturyzacja kształcenia nadchodzących nauczycieli. Specjaliści od dawna głoszą, że młodzi nauczyciele są kiepsko przygotowywani psychicznie i treściowo do prowadzenia nauki. Większość z nich nie umie zasadniczych mechanizmów systematycznych pozwalających na wydajne przekazywanie mądrości młodzieży. Prócz nauczaniem rzeczowym, profesory potrzebują również pomocy w artykułach szkolnych. Porządne krzesła szkolne nie tylko ulżą im w realizowaniu lekcji, pomimo tego nade wszystko skłonią ich do dalszego poprawiania swojej edukacji. Największą albowiem wadą obecnych nauczycieli jest ugruntowywanie się wyłącznie na wiadomościach, jakie otrzymali w trakcie studiów. Jednakże Błękitna planeta się bez ustanku polepsza. Wie o Owym młodzież, która codziennie korzysta z internetu. Dobry profesor nie powinien wówczas ostawać z tyłu za własnymi uczniami. Nieprzerwane samokształcenie jest albowiem warunkiem współczesnej budy.

pomoce dydaktyczne dla nauczycieli

You may also like...