Sposoby na porządną oraz dobrze wyglądającą brodę.

Niejeden brodaty człowiek przemierza przez etap, w którym w jego bródce powstaje swego rodzaju „łupież”. A więc tak samo dla niego, jak także dla otaczających go ludzi, nie oznacza to zbyt przyjemne odczucie.
Broda wygląda w taki sposób, jak gdyby jakiegoś razu zechciała zostać kulką ze śniegu, jaka po potrząśnięciu, rozsypuje na wszystkie kierunki bialutki puch. Problem w tym, iż na miejsce ślicznych fragmentów śniegu, tworzących miłą aurę, broda roznosi koło siebie fragmenty zniszczonego naskórka.
Umarły naskórek nie funkcjonuje jako zarezerwowany jedynie dla bródki, lecz tworzy się codziennie na caluteńkiej przestrzeni własnego ciała i jest z ciała wykluczany chociażby w chwili mycia się. Ale w kontekście brody zadanie jest utrudnione, z racji że grubaśne, krzaczaste włosy zarostu hamują odprowadzanie niepotrzebnych organizmowi drobinek skóry, co czyni powstawanie w brodzie czegoś na wzór łupieżu.
A więc właśnie w tym czasie nadchodzi czas na wyposażenie własnego brodacza w właściwe kosmetyki do brody, choćby brandu Pan Drwal oraz tzw. kartacz.

kosmetyki do brody

kosmetyki do brody

Kartacz, to istotnie właściwie przystosowana szczotka do brody, która to wykonana jest z mocnego włosia, pozwalającego wykluczyć zbędny naskórek a oprócz tego leciuteńko nawodnić brodę. Działa to tak, dlatego że regularne wyczesywanie bródki przyspiesza produkcję sebum, którego miara istotnie obniża się w chwilach zapuszczania zarostu. Oprócz tego, traktowanie zarostu kartaczem, przesyła do odpowiednich komórek sygnał, że w tej części organizmu coś ma miejsce. Poprzez to w rejony twarzy wysyłana jest spora doza składników odżywczych, a w efekcie – broda rychlej wzrasta.

Umożliwia to prędzej przejść przez moment „drapiącej brody”, a wraz z stosowaniem preparatów typu szampon do brody lub także olejek, można nie myśleć już o wszelakich niemiłych dolegliwościach, powiązanych z jej hodowaniem.

You may also like...