Sześć taktyk na sprzedaż firmy

Gdy byłem młody miałem marzenie o tym, aby otworzyć prywatną firmę. Nie zważając na upływ czasu osobiste marzenie nieprzerwanie modyfikowało się w mojej głowie. Już na studiach zdawałem sobie sprawę, że nie zdołałbym pracować na etacie. Chciałem założyć swoją działalność. Wespół z kolegą ze studiów zdecydowaliśmy się założyć spółkę. Praca polegała na rozliczaniu podatkowym mikro firm, oraz niewielkich firm, zatrudniających nie więcej niż dziesięć osób.

kupię spółkę

Po paru latach działalności i rozkręceniu firmy zaangażowaliśmy kolejne 3 osoby, gdyż nie dawaliśmy sobie rady czasowo z ilością zadań, jakie mieliśmy do zrobienia. Zrobiliśmy wtedy krok milowy, gdyż przekształciliśmy wówczas działalność ze spółki cywilnej na spółkę z o.o.. W okresie niecałego roku zatrudniliśmy jeszcze dwóch nowych pracowników oraz zaczęliśmy obsługiwanie dużej firmy w naszym mieście – Łomży. Postanowiliśmy otworzyć też nową filię naszej firmy w Ełku, oddalonym od Łomży o godzinę jazdy. Był to doniosły moment w działaniu naszej firmy. W czasie 4 miesięcy udało się nam uzyskać większe przychody aniżeli przez poprzednie dwa lata pracy. Jednakże oszacowałem, iż, mimo, że profity są dobre, to praca nie jest w stanie mnie usatysfakcjonować. Wobec tego zadecydowałem, że sprzedam spółkę.

kupię firmę

Na popularne portale z ogłoszeniami wrzuciłem informację, że chętnie sprzedam spółkę o utwierdzonej pozycji na rynku oraz wielkim potencjale. Przez parę miesięcy nie miałem większego odzewu. Zdecydowałem w owym czasie dodać publikację do gazety, iż sprzedam spółkę zoo. Kilka dni później zadzwoniła do mnie pewna firma z Warszawy, która zaoferowała mi za firmę 400000 złotych. Cena była rzeczywiście duża. Analogiczne pieniądze dałbym radę wypracować przez jakieś trzy lata pracy, a tu mógłbym je mieć w jednej chwili. Tymczasem zdecydowałem się negocjować. W końcu uzgodniliśmy, iż za moją firmę otrzymam 450000 złotych a pracownicy zostaną na własnych stanowiskach i dostaną podwyżkę w wielkości 10%. Za ten kapitał nabyłem w Białymstoku restaurację. W tej chwili jestem spełniony oraz szczęśliwy, że moje marzenie się zrealizowało.

You may also like...