W jaki sposób radzić sobie z depresją


Dzisiaj realność, w jakiej trwamy stawia przed nami liczne żądania. Pośpiech, pęd za niewiadomym, dążenie do doskonałości to raptem poniektóre jej domeny. Wiele kłopotliwych sytuacji, a szczególnie skumulowanych w krótkim czasie powoduje u człowieka częsty smutek. Długotrwały smutek, negatywne myśli to kluczowe objawy depresji, czyli zaburzenia umysłowego odnoszącego się do nastroju, stanu psychicznego (zaburzenie afektywne). Wtedy najbardziej adekwatną osobą przypuszczalnie może okazać się psycholog, jaki dysponując specjalistyczną wiedzą zdoła pomóc rozwiązać sporo kryzysów, adekwatnie zmieniając metodę myślenia na pewne tematy.

Jednakże zaniedbanie nieprzerwanie nawracającego smutku, może okazać się fatalne w skutkach, ponieważ osobiście trudno pozbyć się depresji. Pogłębienie tego stanu może skutkować lękami lub nawet nerwowością. Wówczas poszczególnym wyjściem może okazać się kontrola profesjonalisty, natomiast dodatkowo długookresowa psychoterapia.

Prawdopodobnie nikt z nas nie chciałby mieć notorycznie zaniżony nastrój, nie potrafić sprawować kontrolę nad emocjami, stanów frustracji, agresji czy histerii. Nie wyobrażamy sobie by nasze dni upływały na poczuciu bezsensu, bez uśmiechu i ogólnej przyjemności życia. Jeśli pragniemy tegoż uniknąć to stanowczo należałoby zadbać o profilaktykę i skorzystać z pomocy psychologa. On pomoże odbudować wyczucie prywatnej wartości, obudzi chęć wykonywania w życiu ciekawych rzeczy, pomoże uwierzyć we własne możliwości, zachęci do zużycia naszego potencjału. Należy jednak pozwolić sobie ulżyć, pozwolić obiektywnej osobie rzucić okiem obiektywnie na nasze życie. To jednak skutkuje najlepiej, kiedy człowiek dysponuje wewnętrzną motywacją do zmiany, bez powodu na to o jakich zmianach rozmyślamy, czy to poprawienie nastroju, lub pogodzenie się z trudną sytuacją czy w końcu wyjście z nałogu. Bez zewnętrznej siły i chęci, nasze zamierzenia zdołają okazać się stanowczo niewystarczające. Wyjściem na pokonanie osobistych ograniczeń.

Źródło: http://krakowpsychoterapia.com/