Wesele – pomyśl o odpowiedniej muzyce


Muzyka to niewątpliwie jeden z aspektów udanego wesela. Jeśli nowożeńcy chcą, by goście bawili się do rana, musi zagwarantować należytą oprawę muzyczną, niezależnie od tego, czy postawi się na team grający na żywo, czy DJ-a.
Skład weselny opiera się na paru osobach, które grają i śpiewają na żywo. To wyjście jest bardziej kosztowne, jednak za to zdołamy wyselekcjonować prawdziwych twórców. Pośród takich bandów odszukamy odtwórców wszystkiej muzyki. Możemy wynaleźć nawet skład z sprzętami dętymi, muzykujący osobiste swingowe aranżacje słynnych hitów.
Tańszym rozwiązaniem jest wynajęcie DJ-a, jaki odtwarza prawdziwe wersje pieśni. Niezaprzeczalną wartością tej opcji jest to, iż każdy z nas może być przyzwyczajony do oryginalnej odsłony konkretnego kawałka i porządniej zabawiać się przy takich właśnie odsłonach pieśni. Wprawa artystyczna DJ-a na weselu ogranicza się jednakże jedynie do należytego wyboru piosenek.
Jeśli chodzi o samą playlistę, to wskazane jest ustalić pierwej z muzykami, jak ma ona wyglądać. Wszelka familia ma własne zachcianki i preferencje, a w przypadku wesela do uzgodnienia są dwie – nieraz niezmiernie przeróżne – rodziny. Z trudem jest wybrać wspólną wersję między hitami disco polo a wzorcami swingowymi. Zespół weselny lub DJ musi być przedtem powiadomiony, jaki gatunek muzyki ma być puszczany. Niektóre młode pary przekazują również tytuły numerów, których sobie w trakcie zabawy nie życzą.
Właściwy przywódca składu lub DJ może podobnie prowadzić całą zabawę weselną. Poniektórzy nowożeńcy decydują się niemniej jednak na usługi wodzireja. Rozkręca on rozrywkę, kieruje polonezem na rozpoczęciu wesela oraz spełnia różne zachcianki młodej pary. Pełni także ważną rolę w czasie oczepin i również gier weselnych.
Na standardowym polskim weselu nie może zabraknąć konkursów, w których nagrodą jest zwyczajowe pół litra wódki. Zaleca się w tym miejscu, żeby zabawy te nie obejmowały detalów rozbieranych (na przykład, gdy dziewczyny muszą nakładać spodnie facetów) czy też z dobitnym podtekstem seksualnym. Uważane są one za gry w kiepskim smaku i porządniej znaleźć coś bardziej wyrafinowanego.
Źródło: robsong.pl

You may also like...