Wiadomości odnośnie moheru

Moher to to jest wełna, jaka wywodzi się z kóz angorskich. Nieraz da radę nam się kojarzyć z bardzo szpetnym nazwaniem stereotypowej kobiety, jaka jest katoliczką także uczestniczy harmonijnie do kościoła, oraz wspiera rozmaite firmy, zajmujące się opcją świętą. Nie istnieje to fałszywe, ponieważ właśnie tak zwane „mohery” trzymają na makówce beret, wytworzony z moheru, aksamitu ewentualnie dzianiny.

W żadnym razie tak do samego końca nie było wiadome skądże to określenie w rzeczywistości, pochodzi. Niektórzy przekonują, iż jest to określenie pochodzące z języka arabskiego „muchajjar” rzeczywiście oznaczająca cokolwiek wyśmienitego lub wykwintnego, inni tudzież upierają się przy stwierdzeniu z języka francuskiego „moire” co wskazuje na garść przypominającego marmur.

Mimo śmiesznych oznaczań oraz powiązań wełna moherowa istnieje nader trudnym do uzyskania, drogim surowcem. Znaczącą funkcję w jego uzyskaniu odegrała również do dzisiaj zresztą gra hodowla koziołków angorskich.

”Moher

Artykuł ten jest nadzwyczaj nieskomplikowany w kolorowaniu, niesłychanie lekki, dysponuje spore włókno, i również niezmiernie puszysty dotyk. Tylko, co zdołałoby nam drażnić, jest mechacenie się artykułu przez jego używanie.

Surowiec ten jest dozwolone przeważnie spotkać przy wytwórczości czapek albo kamizelek. Pełni też ważną misję w przypadku produkowania maskotek dla szkrabów. Nierzadko bowiem można ją zobaczyć, chociażby w budowie kukiełek, których włosy są utworzone naturalnie z moheru, lub najróżniejszego rodzaju pacynki, w którym długie warkocze również inne tego rodzaju rzeczy idealnie wpasują się w sterowane postacie.

Moher to bardzo trafny wybór dla każdego z nas, kto miłuje przyjemne, pulchne rzeczy, które zupełnie nie uwierają naszego ciała.

Źródło: e-motek

You may also like...