whiteeagle.com.pl

Lotnictwo i maszyny latające

Austria dla aktywnych

wieden

Korzystny klimat i ukształtowanie terenu sprawiają, że Austria stała się krajem idealnym dla miłośników aktywnego wypoczynku. Austriackie Alpy, ze swymi lodowcami i pięknymi dolinami, stały się jednym z najpopularniejszych regionów narciarskich na świecie. Zimą biura podróży oferują wiele ciekawych ofert spędzenia wczasów na ich terenie. Alpy, podobnie jak cała Austria, mogą być jednak atrakcyjne przez cały rok. Od wiosny do jesieni tereny górskie są obszarem wyjątkowo atrakcyjnym dla tych, którzy kochają piesze lub rowerowe wycieczki. Gęsta sieć szlaków turystycznych ułatwia podróżowanie po kraju, a miejsc godnych uwagi jest wiele. Jakie formy spędzania czasu są szczególnie polecane?

Turystów kuszą najwyższe góry – Alpy i ich trzytysięczniki. W krainie lodowców i górskich dolin można aktywnie spędzać czas w niezwykłej scenerii. Karyntia, Tyrol oraz Ziemia Salzburska spotkały się tu ze szczególnym zainteresowaniem. Wśród piechurów cieszą się też uznaniem Wysokie Taury, których najcenniejszym skarbem jest pełen przyrodniczych atrakcji park narodowy. Zimą obszarem wyjątkowo atrakcyjnym stają się też Alpy Zillertalskie, uznawane za największy ośrodek sportów zimowych w Austrii.

Jakie formy aktywnego spędzania czasu są tu szczególnie popularne? Austria od listopada aż do kwietnia jest chętnie odwiedzana przez narciarzy. Nie brak jednak terenów, które mogą się pochwalić dobrymi warunkami narciarskimi przez cały rok. Lodowcami podbił serca narciarzy Tyrol, choć i Karyntia może się pochwalić całorocznymi ośrodkami narciarskimi. Mniejsze ośrodki narciarskie można też znaleźć w pobliżu Wiednia, dzięki czemu wycieczki krajoznawcze można łączyć z uprawianiem sportów zimowych.

Wiosną i latem górskie regiony Austrii są terenem wymarzonym na piesze i rowerowe wycieczki. Ciekawe szlaki turystyczne oraz spora liczba schronisk to walory, dzięki którym Tyrol zyskał ogromną popularność. To właśnie przez jego tereny prowadzi najsłynniejsza górska trasa w Alpach, jaką jest Orli Szlak.

Aktywny wypoczynek w Austrii jest możliwy i dla tych, którzy najchętniej spędzają czas nad wodą. Ten kraj może się pochwalić pięknymi jeziorami, wśród których szczególnie popularnym akwenem jest Jezioro Nezyderskie. Nad jego brzegami w okresie letnim pojawiają się tłumy turystów z całej Europy, którzy szukają tu możliwości wypoczynku i ciekawych zabytków.

A jeżeli szukasz tańszych wakacji, zawitaj na stronę halobielsko.pl i zobacz nietuzinkowe atrakcje Bielska-Białej.