W dzisiejszych czasach, w zglobalizowanym świecie w którym żyjemy, znajomość języka angielskiego jest ogromną zaletą w świecie pracy, i to nie tylko po to, aby mieszkać i pracować za granicą, ale również po to, aby robić to w Polsce, zwłaszcza jeśli chcesz pracować w obsłudze klienta i / lub być w stałym kontakcie z obcokrajowcami.
Dlatego też w sektorze turystycznym bardzo ceniona jest dobra znajomość języka angielskiego. Tak jest również w liniach lotniczych i w aplikacjach na stanowiska obsługi pokładowej. Musimy zdać sobie sprawę z rzeczywistości: angielski jest językiem uniwersalnym i pomoże Ci porozumieć się z każdym w każdej części świata.
Dlaczego stewardesa musi znać język angielski?
Nie ma znaczenia, czy obsługujesz loty krótko-, średnio- czy długodystansowe. Angielski będzie Ci potrzebny nie tylko do porozumiewania się z pasażerami z całego świata, ale będzie to również główny język, w którym będziesz rozmawiać z członkami załogi.
Nawet jeśli pracujesz dla polskich linii lotniczych, będziesz musiał biegle posługiwać się językiem angielskim, aby móc prowadzić rozmowę z pasażerem, jak również znać podstawową terminologię dotyczącą rutynowych czynności na pokładzie samolotu, która w większości przypadków jest w języku angielskim. Przyjrzyjmy się kilku przykładom terminów używanych przez personel pokładowy przed, w trakcie i po locie:
Preflight.
Dotyczy to spotkania przed lotem. To znaczy, że przy każdym locie, nawet jeśli jest to trasa, którą lata się bardzo często, odbywa się odprawa z dowódcą i purserem (osobą odpowiedzialną za personel pomocniczy i obsługę w samolocie). Podczas tego spotkania analizowane są czynniki związane z lotem, takie jak pogoda i bezpieczeństwo.
All-call.
„Wzywam wszystkich.” Usłyszysz to, gdy pilot chce nakazać załodze komunikację przez system nagłośnieniowy.
Galley.
Jest to nazwa nadana części samolotu, w której przechowywana jest żywność i napoje.
Powiązane tematy
Najbardziej ruchliwe lotniska świata
Paryskie atrakcje – wybierzmy się do Conciergerie
Pandemia, a rynek lotniczy