whiteeagle.com.pl

Lotnictwo i maszyny latające

Paryskie atrakcje – wybierzmy się do Conciergerie

To miejsce bardzo ważne dla turystów, którzy odwiedzają Paryż w celu lepszego poznania francuskiej historii. To jednocześnie wyjątkowy zabytek, którego w czasie wycieczki po mieście pominąć nie można.

Co warto wiedzieć na temat tego miejsca?

Conciergerie przypomina o burzliwej historii Francji, w której więzienia, tortury oraz wyroki śmierci odgrywały niezwykle ważną rolę. Choć Conciergerie jest miejscem posępnym, kojarzącym się z ponurymi celami i gilotyną, warto je odwiedzić. Wszak to część francuskiej i europejskiej historii, którą każdy z nas powinien poznać możliwie jak najlepiej. Gotyckie wieże tej budowli do dziś dumnie wznoszą się nad Sekwaną i przypominają o tych, którzy od końca XIV wieku do początków wieku XX mieli „zaszczyt” przebywać w murach tej potężnej budowli.

O Conciergerie

Dodajmy, że Conciergerie to przede wszystkim słynne więzienie, znane z przeprowadzanych tu tortur oraz wyroków śmierci, które wykonywani m. in. za pomocą słynnej gilotyny. Wiele ludzi właśnie z tego względu chce się tam wybrać. Jeśli również planujemy wycieczkę do Francji, to warto sprawdzić aktualne połączenia lotnicze i inne dostępne atrakcje turystyczne na TurystykaInfo. Kamienna krypta oraz średniowieczna sala, w której służący króla spotykali się na posiłkach – oto atrakcje, które dziś przyciągają turystów w to miejsce. Zachwyca też spiralna klatka schodowa oraz odtworzone cele Marii Antoniny, Dantona oraz Robespierre’a. Warto też przyjrzeć się Kaplicy Żyrondystów oraz zapoznać z listą ofiar gilotyny. Na liście tej znajduje się ponad 2 tysiące nazwisk, a wśród nich nie brak postaci wyjątkowo ważnych dla europejskiej historii.

Conciergerie z pewnością zasługuje na uwagę turystów. To miejsce, w którym pamięta się o ofiarach przewrotów i rewolucji, to miejsce, które każdego z nas może zmusić do chwili refleksji. To przede wszystkim pomnik ku czci tych, którzy ginęli w męczarniach przed wiekami i którzy w ciągu jednego dnia zmieniali się z bohaterów w ofiary.