whiteeagle.com.pl

Lotnictwo i maszyny latające

Zalety pracy jako załoga pokładowa samolotu

Jest to ekscytująca praca, która pozwala poznać świat lub swój kraj.

Jedną z mocnych stron bycia stewardessą jest to, że logicznie jest to jeden z zawodów, który pozwala na podróżowanie i poznawanie innych ludzi i kultur. Będzie to zależało od linii lotniczych, dla których pracujesz, ich tras oraz czasu jaki masz przed i po locie. Większość stewardes ma czas na poznanie niektórych emblematycznych miejsc każdej destynacji.

Elastyczny harmonogram i zmienne miejsce pracy

Niewielu członków personelu pokładowego ma stały harmonogram pracy, ponieważ zależy to od tego, czy przydzielono im stałą trasę – co nie jest typowe – i dlatego większość załogi pokładowej ma elastyczne godziny pracy i zmienne dni. Jest to zawód, który zrywa z rutyną pracy biurowej, 40-godzinnych tygodni, od poniedziałku do piątku. Możesz pracować w innym harmonogramie i cieszyć się wolnym czasem w dni, kiedy większość ludzi pracuje.

Dlaczego język angielski jest tak ważny w lotnictwie?

Inna załoga na każdym locie

Prawie każdego dnia poznasz nowych kolegów, ponieważ większość lotów odbywa się z inną załogą. Najlepsza rzecz w tym wszystkim? Jeśli kogoś nie lubisz, prawdopodobnie nie zobaczysz go na następnej trasie. Jeśli zaprzyjaźnicie się, będziecie zachwyceni, że jedziecie na tę samą wycieczkę.

Zniżki na różne usługi

Niektóre firmy mają umowy z hotelami, ośrodkami sportowymi, spa, siłowniami, klinikami, innymi liniami lotniczymi, itp., w których członkowie personelu pokładowego korzystają ze zniżek. Hotele, w których nocują, mają zazwyczaj minimum 4 gwiazdki. Dlaczego? Aby zapewnić odpoczynek i komfort obsługi lotu oraz dobrze przygotować się do dalszej trasy.

Bezpłatne loty

Tak! Niektóre linie lotnicze dają Ci możliwość podróżowania jako dodatek, a w innych masz darmowe bilety, w których płacisz tylko podatek lotniskowy.

Jeden z zawodów, w którym nie zabraknie anegdot.

Praca jako personel pokładowy pozwala na zdobycie unikalnych doświadczeń, poznanie różnego rodzaju ludzi, celebrytów czy osób, które podziwiasz. Możesz również nawiązać trwałe przyjaźnie z ludźmi, których nigdy nie spotkałabyś, gdybyś nie zdecydowała się zostać stewardessą. Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności pracy z ludźmi i empatię, zdobędziesz dużo doświadczenia.

Nie musisz mieć wykształcenia średniego lub wyższego.

Główne wymagania wiek powyżej 18 lat i minimalny zalecany wzrost 1,58 m (kobiety) i 1,68 m (mężczyźni).