whiteeagle.com.pl

Lotnictwo i maszyny latające

Atrakcyjne, tunezyjskie wakacje!

tunisia

Tunezja może wzbudzać skrajne emocje wśród turystów, ale wciąż pozostaje popularnym wakacyjnym kierunkiem. Kusi wspaniałą pogodą, ciepłym morzem i bujną, egzotyczną roślinnością. Jednym z najpopularniejszych kurortów w Tunezji jest Hammamet. To nadmorska miejscowość z największym portem w kraju, starą mediną i z luksusowymi hotelami. Z pewnością jest miejscem w którym można błogo wypocząć, a do tego ma kilka urokliwych miejsc, które są warte zobaczenia! Zatem co zwiedzić w Hammamet? Czego spodziewać się po Tunezji?

Hammamet: co warto o nim wiedzieć i co zwiedzić?

Hammamet jest miastem położonym na południowo wschodniej części kontynentu. Dysonuje rozległymi plażami, różnorodną roślinnością i wieloma historycznymi pozostałościami. To właśnie tu znajduje się największy w Tunezji port, mieszczący około 700 jachtów i łodzi. Miasto przede wszystkim szczyci się luksusowymi hotelami, które goszczą turystów przez okrągły rok. Do ich dyspozycji pozostają piaszczyste, rozległe plaże na których można wypoczywać oraz ciepłe morze z kolorowymi rafami. Do tego można skorzystać z oferty sportów wodnych. Co, poza błogim wypoczynkiem można robić w Hammamet?

Z pewnością warto odwiedzić starą medinę. To bardzo zabytkowa, staro arabska dzielnica. Jest przepełniona ciasnymi uliczkami i zdobionymi budynkami. Można w niej zakupić tradycyjne, tunezyjskie pamiątki i dostrzec namiastkę codziennego życia jej mieszkańców. Przed mediną rozpościera się wspaniały widok na wybrzeże, błękitne morze oraz malownicze góry. Do polecanych i popularnych miejsc w Hammamet należy również dzielnica Yasmine. To zdecydowanie bardziej nowoczesna część miasta. Można tu podziwiać wspomniany port i przespacerować się szeroką promenadą otoczoną palmami. W jej części znajduje się również ciekawa medina, w której można wyczuć ducha współczesności, który przeplata się z arabską tradycją.

Nie brakuje tu charakterystycznej architektury i ciekawych zdobień. To również miejsce handlu i usług turystycznych. Do ciekawych rozrywek należy Carthage land, czyli park rozrywki inspirowany dawną Kartaginą. Portowe miasto Hammamet charakteryzuje się też bogactwem zachwycającej, egzotycznej roślinności. Napotkamy tu różnorodne palmy i obficie porośnięte kwiatami krzewy oraz drzewa owocowe.

Tunezja: zachwycająca i odrażająca jednocześnie! Dlaczego, wzbudza tyle emocji?

Tunezja z pewnością szczyci się gorącym, sprzyjającym wypoczynkowi klimatem i wieloma walorami naturalnymi. To właściwie niewielki, afrykański kraj, ale z bardzo ciekawą i bogatą historią, a także borykającą się z problemami gospodarką. Jej piękne krajobrazy przeplatają się ze smutnym widokiem bezpańskich zwierząt i opuszczonych, zaniedbanych budynków. To kraj wielu kontrastów, wśród których niektóre urzekają, a inne nieco odpychają. Jednak co najważniejsze Tunezja jest otwarta, a jej mieszkańcy bardzo tolerancyjni.

Cudowne miejsca w polskich górach możesz odwiedzić za znacznie mniejszy budżet niż Tunezję. Sprawdź najbardziej czarujące z nich na www.goryinfo.pl.

Choć to kraj o arabskich tradycjach to ewidentnie podąża za nowoczesna kulturą. Zetkniemy się w niej z ciekawym sposobem handlu opartym na aktywnych negocjacjach i posmakujemy świetnej kuchni śródziemnomorskiej. Ostatecznie Tunezja potrafi pozostawić po sobie mnóstwo pięknych wspomnień i dobrych wrażeń.