whiteeagle.com.pl

Lotnictwo i maszyny latające

Skarby Orawy: Dolny Kubin i okolice

kubin

Jako jedna z najciekawszych krain historycznych na Słowacji, Orawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem polskich turystów. Wśród miast, które z pewnością warto odwiedzić w czasie wędrówek po jej terenie, ważne miejsce zajmuje Dolny Kubin. Jest on doskonałą bazą dla tych, którzy chcą organizować wycieczki w pobliskie pasma górskie, a w samym mieście, jak i w jego najbliższej okolicy, ciekawych atrakcji nie brakuje. Co warto zobaczyć w czasie pobytu w tym słowackim mieście? Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na turystów?

Na terenie miasta czeka kościół św. Katarzyny, który jest cenną pamiątką z czasów średniowiecza. Z XVII wieku pochodzi Dom Żupny, w którego murach ma obecnie swą siedzibę Galeria Orawska. Inną atrakcją miasta jest pełna starodruków biblioteka, w której obecnie mieści się Muzeum Literatury. Najpiękniejsze obiekty można zobaczyć w dzielnicach miejskich, do których z pewnością warto się wybrać. W Mokradi ujrzeć można piękny kasztel z początków XVII stulecia, a kolei Maly Bysterec przyciąga XIX-wiecznym dworem. Wspaniałe atrakcje turystyczne czekają na aktywnych turystów w pobliżu miasta. Dolny Kubin jest świetnym punktem wypadowym w masyw Kubińskiej Hali – znany i ceniony przede wszystkim za niezwykłe walory krajobrazowe.

Dolny Kubin to również pełna skarbów architektury okolica. W czasie wycieczek po okolicach tego miasta z pewnością warto odwiedzić wsie Istebne oraz Lestiny, w których zachowały się XVII-wieczne kościółki artykularne. Wieloma atrakcjami może też zaskoczyć pobliski Wyżny Kubin, na terenie którego czeka na turystów i piękny pałac z XVIII wieku, i młodszy o ponad 100 lat kasztel.

Artykuł ten powstał za pośrednictwem redakcji portalu ejastrzebie.pl, na który serdecznie zapraszamy wszystkich naszych czytelników.