whiteeagle.com.pl

Lotnictwo i maszyny latające

Poznaj Ateny

ateny

Grecja to jedno z bardziej ciekawych krajów, do którego warto przyjechać oraz zwiedzić takie miasta jak Ateny czy Belgrad. Jeżeli wykupuje się wycieczkę autokarową, wówczas po wyjeździe z Polski, przejeżdża się przez Słowację oraz Węgry. Będąc w Grecji z reguły zwiedza się takie miejsca, jak: Ateny wraz z Akropolem oraz Plaką, a także Antyczne Delfy wraz z starożytną wyrocznią. Sporym zainteresowaniem cieszą się także Korynt, Mykeny a także Epidauros. Niezwykłymi miejscami na terenie Grecji są takie miasta jak: Belgrad.

Podczas pobytu w Atenach, można obejrzeć wiele bardzo ciekawych miejsc. Jednym z częściej odwiedzanych miejsc jest Meteor, czyli słynny bizantyjski relikt. Ruiny Partenonu to niezwykła pozostałość po czasach starożytnych, które warte są uwagi. Kolejnymi bardzo atrakcyjnymi oraz ciekawymi zabytkami w Atenach są takie jak: wieża wiatrów, świątynie Zeusa Olimpijskiego, a także stadion Kali Marmaro. Najbardziej nowoczesną dzielnica Aten jest zaś Place. Z Aten jest bardzo blisko do Peloponez.

Warto będą w Atenach pojechać do Salonik oraz do na Riwierę Olimpijską, tym bardziej, że we wszystkich tych miejscach na turystów czeka naprawę bardzo wiele ciekawych oraz niezwykle interesujących atrakcji.

Wiele znakomitych miejsc znajduje się także na Florydzie, o której dokładniej piszemy pod tym linkiem: https://www.coslychac.pl/najpiekniejsze-miejsca-florydy/.

Ateny to miasto, które słynie z bardzo wielu zabytków, warto więc tu przyjechać tym bardziej, że na turystów czeka bardzo wiele atrakcji.  NA terenie Aten do wyboru jest bardzo wiele hoteli a także moteli oraz pensjonatów, a także restauracji oraz drink barów, w których można spędzić wolny czas. Przed wyjazdem do Aten warto zapoznać się z lokalnymi zwyczajami  a także z warunkami pobytu, czyli jakie dokumenty trzeba ze sobą zabrać a także powinno się zaopatrzyć w przewodniki, które ułatwią zwiedzanie. Przejazd do Grecji przez Bałkany, odbywa się tylko po okazaniu paszportów. Warto o tym wiedzieć, przed udaniem się w podróż. Obywatele spoza US a także USA a także Kanady, powinni zaopatrzyć się w wizy tranzytowe. Serdecznie polecamy wyjazdy do Grecji i Aten!