whiteeagle.com.pl

Lotnictwo i maszyny latające

Glacier Park Montana

glacier

Jeżeli masz duszę podróżnika zapewne marzyłeś od dawna by zwiedzić cały świat. Gdy myślałeś o wycieczce do USA zapewne pomyślałeś o Nowym Jorku, Chicago, San Francisco czy Las Vegas. Jeżeli myślałeś nad zwiedzeniem parków narodowych to tylko Yellowstone. Jeżeli pomyślałeś o jakiś ciekawych miejscach naturalnych przyszło Ci tylko do głowy kotlina Kolorado i Alaska. Ale czy słyszałeś kiedyś o Glacier Park w Montanie?

Nieważne czy jedziesz do USA po raz pierwszy, czy też może jedziesz już kolejny raz – jeżeli kochasz góry, jeziora, miejsca odludnione to Glacier Park w Montanie jest dla Ciebie. Jak zaplanować taką podróż? Po pierwsze musisz mieć wizę, potem kupujesz bilet lotniczy – najbliższe lotnisko jest w Kalispell. Następnie na miejscu wypożyczasz samochód – koszt około 20 dolarów za dzień i zwiedzasz do woli! W Glacier Park w Montanie znajdziesz tysiące szlaków górskich, najpiękniejsze widoki z gór jakie tylko możesz zamarzyć.

Wielką atrakcją turystyczną są także spływy kajakowe, white-water rafting, wspinaczka, skoki spadochronowe, dużo miejsc campingowych. Gdy idziesz w góry zawsze pamiętaj o spray’u na niedźwiedzie! Działa jak gaz pieprzowy, ale jest dziesięć razy mocniejszy. Gaz ten przyda się na każdym kroku – park ten bowiem znany jest z dużej ilości niedźwiedzi grizzli i brunatnych, łosi i jeleni, które także mogą być niebezpieczne. Na szlaku możemy natrafić także na kozice górskie – symbol Glacier Park w Montanie.

Jedyne o czym musisz pamiętać by wziąć z Polski do USA – paszport z wizą, pieniądze na samochód i jedzenie oraz porządne ubrania w góry oraz gotowość na masę przygód! Podejmij wezwanie już dziś i zaplanuj wycieczkę swoich marzeń!

A jeśli gustujesz bardziej w polskich, gorąco namawiamy do sprawdzenia najpiękniejszych atrakcji na Lubelszczyźnie.