whiteeagle.com.pl

Lotnictwo i maszyny latające

Nowa mody – loty „donikąd”

Czy zapłaciłbyś za bilet lotniczy „donikąd”? Najwyraźniej wielu ludzi chciałoby to zrobić tylko po to, by przeżyć doświadczenie samej podróży. Dla wielu osób najlepszą częścią podróży nie jest miejsce docelowe, ale sama podróż. Ten nowy trend w turystyce pojawił się w czasach pandemii, ale najwyraźniej został na stałe, bo za każdym razem zyskuje coraz więcej zwolenników.

Czym są loty donikąd?

Jest to rodzaj podróży, w której miejsce wyjazdu jest takie samo jak miejsce przyjazdu. „Co z tego będę miał” – możesz zapytać – to zależy od usługi, którą wynajmiesz, ale głównym doświadczeniem jest cieszenie się podróżą, a przede wszystkim widokami. W ten sposób, dzięki niskim lotom, pasażerowie mogą szczegółowo podziwiać panoramiczne widoki miejsc turystycznych, takich jak naturalne krajobrazy czy zabytki, a także podziwiać piękne zachody słońca. Doświadczenie można wzbogacić w dowolny sposób: przewodnicy turystyczni, energizery, wycieczki panoramiczne, degustacje kulinarne, imprezy tematyczne, merchandising… Podróże na nowo odkrywają świat.

Inicjatywa, która narodziła się na lotnisku Sonshang w centrum Tajpej, a jej celem było promowanie nowych obiektów, które lotnisko wybudowało, gdy ludność przebywała w domu. Inicjatywa okazała się jednak na tyle udana, że do tego trendu przyłączyło się już kilka linii lotniczych: All Nippon Airways, Singapore Airlines, Starlux Airlines, EVA Air i Royal Brunei Airlines. Australijskie linie lotnicze Qantas są najnowszą linią, która podążyła za tym trendem.

Statki wycieczkowe również zaczęły przyłączać się do tego nowego trendu, podążając za tym samym stylem podróżowania: statek płynie, ale bez schodzenia na ląd w żadnym innym porcie niż port pochodzenia. Kiedy statek wypływa na wody międzynarodowe, otwiera swoje kasyna i sklepy wolnocłowe. W ten sposób w ciągu dwóch lub trzech dni, które trwa podróż donikąd, oferta rozrywkowa statku wycieczkowego zapewnia pasażerom rozrywkę. Niektóre z firm żeglugowych, które już ogłosiły te podróże bez celu to Royal Caribbean International i Genting Cruise Lines, które rozpoczną swoją przygodę na wodach Singapuru w listopadzie tego roku.